הT שירט הTנכ"י – פרוייקט בית ספרי שש שנתי של צוות Tנ"ך

במחשבה על פרויקט שידגיש את הצד השש שנתי של הכפר הירוק, הגענו לרעיון מקורי שיוכל להקיף את שש השכבות בבית הספר. הרעיון לפרויקט מקורו בעבודה שהגישה תלמידה לאחד המורים בצוות בעבר – טי שירט בעיצוב תנ"כי שעשתה התלמידה כחלק מעבודת הגשה שלה. התמונה הכילה ציטוט מהחומר שלמדה (מבחן המלקקים המפורסם שעשה גדעון ללוחמיו) יחד עם עיצוב ויזואלי היתולי שהתייחס לאותו פסוק. (את צילום החולצה המקורית תוכלו לראות למטה).

מכאן הגענו ל: T  שירט הTנכ"י – פרוייקט בית ספרי שש שנתי של צוות Tנ"ך". הפרוייקט התקיים בחנוכה, כל כיתה עצבה יחד עם המורה שלה חולצה אחת ברוח תנכ"ית בנושא לפי בחירתה. בחירת הנושא הגיעה מחומר הלימוד של אותה שנה, או מהתנ"ך באופן כללי. את הציטוט/הנושא לטי שירט הכיתתי בחרה הכיתה בשיעור מיוחד של סיעור מוחות. כל כיתה בחרה את הנושא, ציטוט, גישה והכיוון העיצובי, מתוך רעיונות שהכינו התלמידים מראש. החולצה יכלה להיות רצינית, מעוררת מחשבה, הומוריסטית, פילוסופית ועוד. בסיום הכנת החולצה ועיצובה, הודפסה החולצה והועברה לרכז תנ"ך להצגה.

תערוכה גדולה וגם תחרות בין החולצות התקיימה על השביל המחבר בין התיכון לחטיבה. החולצות נתלו כמו על חבל כביסה (חשבו על כ- 60 חולצות שונות, התלויות בצורה יצירתית ברוח), כשכל שכבה יצאה לסיור בין החולצות (לתערוכה) בזמן נפרד. התלמידים הצביעו בקלפיות מיוחדות לחולצה האהובה עליהם/ן. בסוף השבוע, הוכרזו 3 החולצות הנבחרות.

צחי רולניק, רכז צוות תנך בחטיבת הבינים

וכל צוות תנ"ך הנפלא בחטיבה, נאוה דבש, עמיר אייל, אסף גולדפרב, אלירן עובד, דינה ונטורה

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s